Fake Vacheron Constantin Replica Watch Overseas chronograph 42.5 MM PINK GOLD 5520V/210R-B966 TWF(1:1 replica)
139 Items sold in last 2 days
1000 in stock
240 People watching this product now!
Description
Use Up/Down Arrow keys to increase or decrease volume.
Fake Vacheron Constantin Replica Watch Overseas chronograph 42.5 MM PINK GOLD 5520V/210R-B966Elegant yet casual. this 18K 5N pink gold replica watch houses a column-wheel chronograph enhanced by a date aperture between 4 and 5 oclock.Its openworked caseback reveals an oscillating weight in 22K 3N yellow gold featuring decoration inspired by the wind rose. a tribute to the spirit of travel.Thanks to its pin buckle and three straps C 18K 5N pink gold. leather. and rubber C equipped with a self-interchangeable system. the Fake Vacheron Constantin Replica Watch can be personalized according to the owners wishes.Through its links. the bracelet subtly reveals the Maltese cross. a Vacheron Constantin icon.
DIAMETER
30.6 (13 ”’)
THICKNESS
6.6 mm
FREQUENCY
28800 V.P.H. (4 Hz)
FUNCTIONS
Calendar aperture. Small seconds. 30-minute counter. 12-hour counter. Minutes. Hours
DIAMETER
42.5 mm
THICKNESS
12.67 mm
Calibre From Geometry to Artistry
This timepiece houses Fake Vacheron Constantin Replica calibre 5200. Mechanical. self-winding with an 22K pink gold oscillating weight featuring the collection’s emblematic compass rose. Robust. sturdy and beating at a frequency of 4 Hz (28.800 vibrations per hour). it has approximately 52 hours of power reserve.
There are no reviews yet.
Be the first to review “Fake Vacheron Constantin Replica Watch Overseas chronograph 42.5 MM PINK GOLD 5520V/210R-B966 TWF(1:1 replica)”